Urocza okolica latem

W okresie letnim będą mieli państwo liczne możliwości spędzania czasu. Plaża, basen, rafting, baseny termalne, łowienie ryb w jeziorze lub w pobliżu rzek otaczających jezioro, rafting na Dunajcu, rejsy po jeziorze, żeglowanie, windbording, Zwiedzanie Zamku w Czorsztynie i Niedzicy, turystyka, restauracje, zwiedzanie i imprezy w Zakopanem, Pieniński Park Narodowy i wielki targ na rynku Nowego Targu otwarty w każdy czwartek i sobotę z ponad 300-ma stoiskami. Zakopane i okolice to nie tylko góry i narty. Aktywnie wypoczywać można również nad wodą. Mnogość bystrych strumieni i rzek górskich, źródła termalne, w najbliższej okolicy Zalew Czorsztyński i Jezioro Orawskie, a w końcu rozmaite baseny hotelowe sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Atrakcje dla każdego

Dla miłośników sportów ekstremalnych oferowane są spływy kajakowe po górskich rzekach. Kajakarstwo górskie można uprawiać na sztucznych torach wodnych (np. obok Szczawnicy) lub na naturalnych rzekach górskich. Doskonałe warunki można znaleźć nad Przełomem Dunajca i nad rzeka Białką. Kolejną propozycja jest hydrospeed. Jest to pływanie po rzekach górskich przy pomocy polietylenowej deski z uchwytami. Osoba płynąca znajduje się cały czas w wodzie i jest chroniona przed niską temperaturą górskiej wody, a także uderzeniami o skały, grubą pianką nurkową. Dopełnienie stroju stanowią płetwy pozwalające sterować deską. Dunajec to jedna z niewielu rzek w Polsce gdzie można spróbować swych sił pływając na hydrospeedzie. Rafting natomiast to pływanie po rzekach górskich w pneumatycznym pontonie poruszanym siłą ludzkich mięśni. To wspaniała rozrywka dla ludzi, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił na rzece górskiej lub możliwość aktywnego wypoczynku z zastrzykiem adrenaliny.

Wszystko i jeszcze więcej

Przepiękne tereny do uprawiania tego sportu są na Spiszu, nad Przełomem Dunajca, gdzie można wypożyczyć pontony i skorzystać z pomocy instruktorów. Znajdzie się tez cos dla spokojniejszych turystów-Żeglarstwo, windsurfing, łódki – idealne warunki do uprawiania tego sportu można znaleźć nad Zalewem Czorsztyńskim oraz nad Jeziorem Orawskim (Słowacja – ok. 35 km na północny-zachód)od Zakopanego. W obu tych miejscach miłośnicy sportów wodnych mają m.in. możliwość korzystania z windsurfingu, żaglówek, rowerów wodnych, znajduje się tu kilka przystani żeglarskich, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz szkoła żeglarska. Można również odpocząć w ośrodkach termalnych usytuowanych głównie na Słowacji. Całe Tatry są rezerwatem przyrody a po polskiej stronie wchodzą w skład Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego, tak więc na jego terenie trzeba stosować się do panujących tam przepisów i wszelkich zakazów. O atrakcyjności Tatr świadczą również walory kulturowe, które są tu równie bogate jak przyrodnicze.

Magiczne krajobrazy zimą

W okresie zimowym można korzystać z atrakcji stacji narciarskiej w Kluszkowcach, oddalonej o 5 minut od Willi Mango (jak również z innych stacji narciarskich w okolicy: Niedzica, Białka Tatrzańska i Bukowina Tatrzańska, które są bardzo przyjaznym miejscem dla rodzin z dziećmi i oferują zimą wiele rozrywek: narty dla wszystkich, spacery po lesie , zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy, wizytę w sklepach i orazna rynku w Nowym Targu, który słynie z tradycyjnych jarmarków, nocne życie w Zakopanem, restauracje i muzyka ludowa.

Najbardziej rozwiniętą forma turystyki w Tatrach jest narciarstwo. Można tu znaleźć liczne wyciągi narciarskie zarówno dla początkujących jak i dla bardziej doświadczonych narciarzy. Na terenie Zakopanego, zarówno w jego centralnych dzielnicach, jak i na obrzeżach, znajduje się wiele pólek narciarskich, nazywanych potocznie „oślimi łączkami”. Zwykle są one wyposażone w wyciągi orczykowe, najczęściej jednoosobowe, przy niektórych działają instruktorzy narciarstwa.Natomiast ci, którzy pierwsze kroki na nartach maja już za sobą mogą wybierać trasy narciarskie według stopnia zaawansowania jak i osobistych upodobań. Do wyboru mamy miedzy innymi Kotelnicę, Gubałówkę, Polane Szymoszkową, Nosal, Kasprowy Wierch, o różnej długości i różnym stopniu trudności, a także z różnymi rodzajami wyciągów(orczykowe, krzesełkowe, linowe) tak wiec każdy znajdzie cos dla siebie i dostosuje swoje możliwości do rodzaju i warunków na stoku.Na każdej stacji można znaleźć wypożyczalnie sprzętu zimowego, szkołę narciarstwa oferującą profesjonalną naukę jazdy przez doświadczonych instruktorów dla każdego oraz liczne karczmy i gospody gdzie można zjeść i wypić cos ciepłego, oraz odpocząć po przygodach na stoku. Część tras jest oświetlana po zmierzchu a także sztucznie naśnieżana i ubijana ratrakami.